Mikor forduljunk gyermekorvoshoz?
Amikor egy házaspárból a gyermek születésével család válik, teljesen megváltozik az élet. Semmi sem lesz már olyan, mint azelőtt volt. Soha. Erre a változásra igazából nem lehet felkészülni még akkor sem, ha addigi életünkben is gyermekekkel voltunk körülvéve. Minden nap hozhat valami olyan kihívást, amire nem számítunk. De szerencsére ilyenkor is van olyan, aki tud segíteni, tud használható tanácsokat adni. Vagy legalább tudja, hogy merre kell tovább mennünk segítségért. Ilyenkor fordulhatunk a gyermekorvoshoz, aki azt választotta hivatásául, hogy gyermekünk születésétől felnőtté válásáig segítsen a testi-lelki nehézségek megoldásában. A gyermekgyógyászati magánrendelés célja, hogy segítse a szülőket a különböző tünetek felléptekor.
Mely klinikán érhető el a szakrendelés?
Miben is tud pontosan segíteni a gyermekorvos?
- Az újszülött hazaérkezésekor segít kialakítani a család számára megfelelő életmódi szokásokat. Tanácsokat ad az etetéssel, babaápolással, alvási szokásokkal kapcsolatban.
- Fordulhatunk hozzá a csecsemőkori növekedést, mozgásfejlődést, szellemi fejlődést érintő kérdéseinkkel.
- Megkereshetjük számos kisdedkori, kisgyermekkori problémával, mint például közösségbe kerüléskor a gyakori lázzal járó hurutos betegségek, gyermekkori fertőző betegségek, mozgásszervi problémák, evészavarok, visszatérő hasi panaszok, emésztési problémák, megkésett beszédfejlődés, vagy a szobatisztaság kérdése.
- Konzultálhatunk arról, hogy mikor érdemes szakorvoshoz fordulni a visszatérő hurutos betegségekkel, az ismételten jelentkező bőrelváltozásokkal, az ágybavizeléssel, a mozgásszervi panaszokkal, vagy a gyomor-bélrendszeri problémákkal.
- Felkereshetjük alvászavarok okozta éjszakai és/vagy nappali tünetek miatt.
- Segíthet a túlsúllyal küzdő gyermekek megfelelő életmódváltásában.
- Átbeszélhetjük és beadathatjuk a nem kötelező védőoltásokat.
- Megkereshetjük bármilyen akut problémával, vagy olyan tartósan fennálló panasszal, mely a gyermek és/vagy a szülő/család mindennapi tevékenységét akadályozza.
- Segíthet az akut betegségben, vagy egy krónikus állapotban szükséges laboratóriumi vizsgálatok elvégzésében és értékelésében.
- A körültekintő gyermekgyógyászati vizsgálat és az előzmények, körülmények részletes átbeszélése hozzájárul az átmeneti, kóros eltérést nem mutató állapotok minél jobb megértéséhez, elfogadásához.
- Segítségével összeállíthatjuk a házi patikánkban mindenképp szükséges gyógyszereket, kellékeket, vagy egy-egy utazás előtt megbeszélhetjük vele, hogy mit vigyünk feltétlenül az útra.
A fentiek értelmében bátran keresse a gyermekgyógyászt, ha gyermeke:
- lázas
- szárazan, vagy hurutosan, esetleg rohamokban köhög, rekedt
- orra be van dugulva, vagy folyik, a száján veszi a levegőt, éjszaka horkol, nyugtalanul alszik, légzéskimaradása van, mászkál, beszél, vagy felriad álmában, hallása romlott
- nyaki vagy bármely testtájékán a nyirokcsomók duzzadtak, fájdalmasak
- kis területen, vagy testszerte kiütései jelentkeznek
- valamely testtájéka vagy valamelyik ízülete duzzadt, piros, meleg, fájdalmas (pl. nem engedi megérinteni valamely testtájékát, elhúzza a fülét, lábát simogatáskor, nem engedi simogatni a hasát), nem tud lábra állni, vagy sántít
- hasfájást panaszol
- hasmenése vagy székrekedése van
- sápadt, gyenge, étvágytalan
- vizelete szúrós szagú, vagy színében bármilyen eltérést észlel, gyakrabban pisil, a korábban ágytiszta gyermek újra bepisil éjszaka
- feltűnően fogyott, vagy hízott
- visszatérő viszketést, vagy elhúzódó sebgyógyulást észlel
- fejfájást, visszatérő hányingert, hányást észlel
- viselkedése megváltozott (hiperaktív, agresszív lett, vagy éppen motiválatlanná vált), iskolai eredményei romlottak, szociális kapcsolataiban változást észlel